cirkel 1
cirkel 2
cirkel 3

Jacqueline Overmars Ned.Kampioen Twirl

Jacqueline Overmars Nederlands kampioen Twirl-1baton.
In het weekend van 17 en 18 januari werden de Nederlandse Kampioenschappen voor Twirl in Rotterdam gehouden, waaraan ook leden van Twirl en Majorette Vereniging De Vecht deelnamen.
Naast de titel van Nederlands kampioen Majorette, die ze in december wist te behalen, kan Jacqueline Overmars nu ook de titel van Nederlandse Kampioen Twirl 1-baton achter haar naam zetten.
Voor het onderdeel Twirl 1-baton en voor het onderdeel Rhytmic Twirl werden 10 deelnemers toegelaten op het NK, maar aangezien er het afgelopen jaar meerdere deelnemers de benodigde punten hadden behaald om in aanmerking te komen voor deelname, werden er in het weekend van 3 januari eerst voorrondes gehouden.
Jacqueline Overmars wist zich hierbij voor beide onderdelen te plaatsen en kon zo op het NK deelnemen met beide onderdelen.
In Rotterdam stond ze bij het onderdeel twirl-1baton met volle overtuiging te stralen op de vloer en wist ze de jury te overtuigen van haar kunnen. Dit werd dan ook beloond met een gouden medaille en mag Jacqueline zich Nederlands Kampioen Twirl 1-baton Junior runner up 2008 noemen.
Voor het Twirl onderdeel super-X-strut hadden Mandy Velderman, Leonie vd Beld en Jacqueline Overmars zich alle drie al tijdens wedstrijden rechtstreeks geplaatst voor deelname. Ook het Twirlteam van de Vecht, bestaande uit Mandy Velderman, Leonie vd Beld, Elleke Dolman, Moniek Heppen, Jessica Gruys, Jacqueline Overmars en Carola Sterling, had zich rechtstreeks geplaatst voor deelname aan de twirl-wedstrijden voor teams.
Zaterdag beet Jacqueline de spits af voor de vereniging en kwam de vloer op met het onderdeel twirl 1-baton (junior runner up), gevolgd door Mandy Velderman en Leonie vd Beld uitkomende in het onderdeel super-x-strut (senior runner up).
De dames gingen er alle drie volledig voor en wisten allen een overtuigende en mooie show neer te zetten. Ondanks het feit dat Mandy Velderman en Leonie vd Beld pas dit jaar zijn gestart met het onderdeel super-x-strut, stonden ze toch al op het NK en eindigde op een hele mooie 5e en 6e plaats.
Vervolgens was het de beurt aan het Twirlteam, die hun show heel goed neer wisten te zetten met daarbij een geweldige uitstraling. Bijzonder was de deelname wel, gezien het feit dat na het optreden van het team bleek dat er een misverstand was geweest tussen de juryleden, waardoor het team voor een tweede keer de vloer op kwam om hun show neer te zetten. Overtuigend was het zeker wat de dames op de vloer wisten te zetten en hetgeen werd beloond met een mooie 6e plaats.
Zondags nam Jacqueline Overmars deel aan het onderdeel super-x-strut junior beginner, waarmee ze ook net als de beide andere dames dit jaar voor het eerst mee was gestart. Erg blij was ze dan ook met de uitslag, een tweede plaats op het NK. Vervolgens kwam Jacqueline nog uit bij het onderdeel Rhythmic Twirl junior intermediate, waarmee ze zelf met haar optreden niet tevreden was, maar toch naar huis kon gaan met mooie punten en een 9e plaats.
Als je als kleine vereniging als Twirl en Majorette Vereniging de Vecht, tijdens bondskampioenschappen 2 gouden medailles, 1 zilveren en 7 bronzen medailles behaald en daar bovenop tijdens de Nederlandse Kampioenschappen voor Majorette en Twirl 2 gouden en 2 zilveren medailles, dan mag je als vereniging zeker wel trots zijn en kun je gerust zeggen dat er topprestaties zijn geleverd het afgelopen jaar, zowel door de dames van de vereniging en zeer zeker ook door de trainster Wendy Gietman.
Met de kampioenschappen nog vers in hun hoofd, zijn de dames al weer volop in training en bereiden ze zich al weer voor op de komende wedstrijden in februari.
Het was een spannend weekend tijdens het NK in Rotterdam, maar Twirl en Majorette Vereniging De Vecht heeft laten zien dat ook een kleine vereniging GROOT kan zijn in haar prestaties!
 

Laatst gewijzigd door Bjorn Veldhuis op 21-01-2009.

<< terug

Afbeelding 1